دربارۀ نشر آماره

نشر آماره با قدمتي بیش از 12 سال در انتشار كتب تخصصی و علمی افتخار دارد با چاپ ده ها عنوان كتاب تالیفی و ترجمه ای، نقش ویژه ای را در ارتقاء جامعه علمي كشور ایفا نماید. نشر آماره در تهران میدان انقلاب خيابان انقلاب ابتدای 12 فروردین پلاک 316 طبقه چهارم واقع شده و آماده ارائه خدمات به علاقه مندان به کتاب می باشد. همچنین نویسندگان عزیز می توانند جهت انتشار اثر خود از راهنمایی و مشاوره کارشناسان انتشارات آماره بهره مند شوند.

 • دربارۀ نشر آماره

نشر آماره، ناشر علمی و دانشگاهی است که از سال 1387 با ارزیابی و داوری علمی کتاب‌ها به چاپ آنها اقدام می‌کند. مشکلات و موانع موجود در انتشار علوم اقتصادی، ادبیات داستانی و نمایشی و عدم امکان پژوهشگران این حوزه برای چاپ نو یافته‌های علمی خود از جمله مسایلی بود که راه‌اندازی انتشارات علمی با رویکرد توجه و حمایت از آثار بومی و جدید را توجیه‌پذیر ساخت. همچنین این ناشر در راستای بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و تاثیرات رویت‌پذیری و دسترس‌پذیری بالای فضای دیجیتال از یک سو و غلبه بر مشکلات چاپ و توزیع کتاب به صورت کاغذی، نشر الکترونیک و توزیع برخط را نیز در دستور کار قرار داده است تا ضمن ارتقای گستره اثر بخشی داخلی بتواند در بازار رقابت تولیدات علمی بین‌المللی نیز وارد شده و سهمی درخور در نمایش دستاوردهای بومی کشور داشته باشد. در این راستا انتشار کتاب‌های دو زبانه با مشارکت ناشرین بین‌المللی موثر خواهد بود. تاکنون بیش از 100 عنوان کتاب از سوی انتشارات نشر آماره منتشر شده است.

 • خطّ‌ مشیِ کیفیّتِ نشر آماره

نشر آماره به عنوان یک ناشر اثرآفرین و اثرگذار تلاش می‌کند تا آثار ماندگارِ بی بدیلی را در فضای علمی و فرهنگی کشور عرضه کند. این موسسه انتشاراتی برای رسیدن به این مطلوب، با بهره‌گیری از نیروهای کارامد و کاردان سعی در تولید کتاب و دیگر محصولات فرهنگی و آموزشی با محتوای مفید و کیفیت مناسب در راستای شیوه نامه‌ی آماره دارد. همه فعالیت‌ها و فرآیندهای تولیدی در نشر آمـاره، جهت کسب رضایت جامعه دانش‌پژوه می‌باشد. برخی از اهداف متعالیِ نشر آماره عبارتنداز:

 1. کمک به چرخه‌ی نشر و فرهنگ کتابخوانی در کشور
 2. تلاش در جهت نشر آثار مؤثّر در فضای علمی و فکری کشور
 3. کمک‌ هزینه‌های غیر مستقیمِ خرید کتاب به جامعه فرهیختگانِ کشور
 4. ایجاد یک پل ارتباطی پایدار و مطمئن بین پدیدآورنده‌ها و دوستدارانِ مطالعه کتاب
 5. تلاش در جهت به فِعلیّت رساندن و شناساندن پدیدآورندگانِ قابل به جامعه
 6. بالا بردن انگیزه‌های درونی افراد برای گسترش و تعمیقِ علم در جامعه
 7. تلاش در جهت بالا بردن سطح اندیشه، آگاهی و دانشِ جامعه

با توجه به اهداف مذکور و همیّت موجود تلاش می‌کنیم تا با استفاده از نظرِ صاحب‌نظران و برنامه‌ریزی‌های دقیق، کتاب‌هایی را منتشر کنیم تا حداکثر رضایت‌مندی را در جامعه از طرف فرهیختگان و دوستداران کتاب داشته باشیم. نشر آمـاره می‌کوشد با ارزیابی و نظرسنجی‌ها از کیفیت کتاب‌های منتشره، اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه جهت بهبودِ مستمر و مداومِ کیفیت محصولات و بالا بردن سطح رضایت جامعه علمی داشته باشد.

 • افتخاراتِ نشر آماره

– کتاب ” گنجینه الاسرار”  برگزیده شده به عنوان کتاب سال عاشورا سال 1398

– کتاب ” ماخونیک” برگزیده نامزد جایزه کتاب مهرگان دوره 19 و 20

– کتاب ” طبرخون” برگزیده نامزد جایزه کتاب مهرگان دوره 21 و 22

– کتاب ” زبده التواریخ” برگزیده نامزد جایزه کتاب سال 1401

 

 • برگزاریِ نخستین جشنوارۀ نمایشنامه‌نویسی در اردی‌بهشت 1401

در سال 1400 دبیرخانه جشنوارۀ آماره در نمایشنامه نویسی تاسیس شد و با فراخوان برای این جشنواره بیش از 100 اثر به دبیرخانه ارسال شد. در اردیبهشت 1401 به نفر اول جشنواره لوح تقدیر و تندیس جشنواره با نشانِ استاد خسرو حکیم رابط اهدا شد.

 

 • پاسداشت مقام استاد خسرو حکیم رابط

  همزمان با برگزاری اختتامیه جشنواره نمایشنامه نویسی در تئاتر شهر تهران در اردیبهشت 1401 از استاد خسرو حکیم رابط تجلیل شد.

 

پشتیبانی

پشتیبانیِ مشتریان ۲۴ ساعته در ۳۶۵ روز

ارسال

ارسال رایگان از طریق پست به سراسر کشور

بسته‌بندی

بسته‌بندیِ مناسب