تجلیل از خسروی خوبان در ایستگاه پایانی جشنواره‌ی نمایشنامه‌نویسی آماره

تجلیل از خسروی خوبان در ایستگاه پایانی جشنواره‌ی نمایشنامه‌نویسی آماره

تجلیل از خسروی خوبان در ایستگاه پایانی جشنواره‌ی نمایشنامه‌نویسی آماره

نخستین جشنواره نمایشنامه‌نویسی انتشارات آماره ویژه خسرو حکیم رابط با تجلیل از این استاد دانشگاه، نویسنده و نمایشنامه‌نویس پیشکسوت و همچنین اعلام برندگان به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی جشنواره نمایشنامه‌نویسی آماره، مراسم اختتامیه‌ نخستین جشنواره نمایشنامه‌نویسی انتشارات آماره ویژه خسرو حکیم رابط با تجلیل از این نویسنده پیشکسوت و اعلام برندگان پنج‌شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ در سالن مشاهیر مجموعه تئاترشهر با اجرای محمدرضا یزدان‌پرست و استقبال هنرمندان و هنردوستان برگزار شد.

در این مراسم خسرو حکیم‌رابط ضمن تشکر از انتشارات آماره و دست‌اندرکاران این مجموعه و موسسه هنرمندان پیشکسوت، مقدمه و موخره‌ی کتاب جدیدشان با عنوان «تئاتر ایران، توانای ناتوان» را قرائت کردند. پس از آن جناب آقای کاظم نظری مدیر مرکز هنرهای نمایشی، عباس عظیمی بنیانگذار موسسه هنرمندان پیشکسوت و‌ جناب آقای نوع‌پرست مدیرمسئول جشنواره آماره با اهدا تندیس خسرو حکیم‌رابط از ایشان تجلیل کردند.

سپس ضمن پخش بخشی از مستند «خسروی خوبان» ساخته‌ی مجید سعدآبادی درباره زندگی خسرو حکیم رابط، خانوم شیرین بزرگمهر و آقایان نصرالله قادری و دکتر فارس باقری درباره‌ی اندیشه، آثار و زندگی خسرو حکیم رابط سخنرانی کردند.

همچنین دو قطعه از نسخه صوتی کتاب «روز هفتم» با صدای خسرو حکیم رابط و آهنگسازی آزاد حکیم رابط فرزندشان پخش شد. در ادامه با خواندن متنی از استاد حکیم‌رابط در ستایش همسرشان توسط محمدرضا یزدان‌پرست مجری مراسم تقدیر به‌عمل آمد. 

در پایان محسن عظیمی پس از مقدمه‌ای درباره‌ی نحوه‌ی شکل‌گیری و برگزاری جشنواره، بیانیه داوران را خواند و  فرهاد نوع‌پرست مدیرمسئول نشر آماره درباره ضرورت حمایت از آثار نمایشی به‌خصوص نسل جوان سخنانی ایراد کرد. وی با تاکید بر اینکه این رویداد تنها با همت یک‌ گروه چهار نفره به‌عنوان شورای سیاست‌گذاری انتشارات آماره برگزار شده از محسن عظیمی، هومن بنایی و شهرام احمدزاده تشکر کرد.  

نخستین جشنواره نمایشنامه‌نویسی آماره با داوری محمد یعقوبی، فرزاد طالبی و ناهید احمدیان برگزیدگان خود را اعلام کرد و جوایز برگزیدگان توسط خسرو حکیم‌رابط به ایشان اهدا شد.

آرایِ داورانِ نخستین جشنواره‌یِ نمایشنامه‌نویسیِ انتشارات آماره

عناوینِ نمایشنامه‌ها و نامزدهایِ نخستین جشنواره‌یِ نمایشنامه‌نویسیِ انتشارات آماره به ترتیبِ حروفِ الفبا:

«اهورای اهریمن من» نوشته‌یِ «علیرضا داوری» از بندرعباس
«بحرالمیت» نوشته‌‌‌یِ‌ «مهدی گلزار» از تهران
«به خاطر یک تصادف» نوشته‌ «محمد پورجعفری» از رشت
«به خاموشی خواهم رفت» نوشته‌‌‌یِ‌ «مهدی اکبری» از کرج
«سفر تابوت چوبی» نوشته‌‌‌یِ‌ «سیدمرسلین ترابی» از بهشهر
«زنگ ساعت شماطه‌دار» نوشته‌‌‌یِ‌ «محمد فخرایی‌مطلق» از بندر دیر

«قحطی» نوشته‌‌‌یِ‌ «کامران سعادت» از مشهد
«مجلس اضافات یک تیغ» نوشته‌‌‌یِ‌ «روح‌الله صالحی» از همدان

لوحِ تقدیرِ رتبه‌یِ سوم 
نمایشنامه‌یِ «سفر تابوت چوبی» نوشته‌‌یِ «سیدمرسلین ترابی»

لوحِ تقدیرِ رتبه‌یِ دوم 
نمایشنامه‌یِ «به خاموشی خواهم رفت» نوشته‌‌یِ «مهدی اکبری» از کرج

تندیسِ جشنواره و لوحِ‌ سپاسِ رتبه‌یِ نخست
نمایشنامه‌یِ «بحرالمیت» نوشته‌یِ‌ «مهدی گلزار» از تهران

انتشارات آماره علاوه بر چاپِ سه اثرِ برتر، به پیشنهادِ داورانِ جشنواره، پنج اثرِ دیگر را نیز در یک مجلد منتشر خواهد کرد.


در این مراسم کاظم نظری مدیرمرکز هنرهای نمایشی، عباس عظیمی بنیانگذار موسسه هنرمندان پیشکسوت، ابراهیم گله‌دار زاده مدیر مجموعه تئاترشهر، شیرین بزرگمهر، ناصر حسینی مهر، روح‌الله جعفری، نصرالله قادری، فارس باقری، ندا ثابتی، شهرام احمدزاده، هومن بنائی و جمعی دیگر از هنرمندان و هنردوستان شرکت داشتند.

حال خوش خواندن

با آثار نشر آماره

سفارش آنلاین آثار